Moja webová stránk ukazuje na to ako použiť pythonov framework Django a css framework Bootstrap na vývoj webových stránok, ktoré sú interaktívne a prispôsobitelné rôznym druhom zariadení od mobilov cez tablety a notebooky až po stolové počítače. Pri vývoji používame postup ktorý začína pri návrhu datbázového modelu a pokračuje cez adresáciu stránok (urls), view (logiku zobrazenia) až po vytvorenie príslušnej šablóny. Tento projekt okrem domovskej stránky (Home) obsahuje aj ďalšie nadvezujúce stránky, z ktorých každá má jedinečný dizajn a možnosti uživateľského prístupu. Tieto sú zabezpečené jednotlivými funkciami a možnosťami ktoré ponúka Bootstrap a Django. Pôvodná verzia a návod k nej sú určené pre kontajnerovú technológiu Docker a pochádzajú od autora Josepha Kariukiho. Túto pôvodnú verziu je možné nájisť na autorovom github-e resp. videu Part 1. Ja som túto verziu upravil na verziu lokálnu vrátane použitia databázového systému PostgreSQL.
SignUp Log InBootstrap je veľmi často používaný Cascading Style Sheet (CSS) t.j. framework kaskádových štýlov určený na vývoj responzívnych a mobilných webových stránok. Je to bezplatný a tzv. open source (otvorený) webový vývojový rámec navrhnutý na uľahčenie procesu vývoja webových stránok ktorý je zameraný na spracovanie odozvu a mobilnú interaktivitu s uživateľom, a ktorý tiež ponúka celý rad konštrukčných prvkov pre syntax a rôzne vzory šablón.
Dokumentácia k BootstrapuJe veľmi často používaný webový rámec Pythonu, ktorý je určený pre vývoj webových stránok. Už pri vývoji od samého začiatku ponúka celý rad funkcii, ktoré umožnujú veľmi rýchle napredovanie vo vývoji webovej aplikácie. Django poskytuje bohatý výber funkcii Objektovo Relačného Modelu (ORM) pre prácu s databázou v objektovo orientovanom prostredí, ktorý umožňuje rýchly vývoj aplikácii prostredníctvom atribútov objektov modelu (Model), ktoré prislúchajú príslušným poliam tabuľky a nadvezujú na šablóny (Template) ktoré sú zobrazovné (View). Ide o aplikáciu tzv. MTVarchitektúry. Zanedbateľnou ani nie je rozsiahla a aktívnu vývojová komunita, ktorá je garanciou ďaľšieho rozvoja.
Dokumentácia k Django